• 2026.05.29.

2026 márciusában levélben fordultunk a Belügyminisztérium Fogyatékosságügyi Államtitkárságához annak érdekében, hogy felhívjuk a figyelmet a nyugdíjas szülőket érintő súlyos méltánytalanságra.

Azokra az idősödő szülőkre szeretnénk ráirányítani a döntéshozók figyelmét, akik évtizedek óta gondozzák súlyosan, halmozottan fogyatékos gyermeküket, ugyanakkor életkoruk és korábbi 8 órás munkaviszonyuk miatt ma számos rendszerszintű támogatásból és ellátásból kiszorulnak.

A megkereső levél, valamint a minisztérium válasza az alábbi hivatkozásokon érhető el.

Nyugdíjas szülők helyzetével kapcsolatos megkereső levél a minisztériumnak

Minisztériumi válasz levél

Szövetségünk szakértők bevonásával továbbra is dolgozik azon, hogy további szakmai javaslatokat dolgozzon ki és terjesszen a minisztérium elé annak érdekében, hogy a családok helyzete hosszú távon rendeződhessen.